Hormon Tedavisi Dr. Sara Gottfried

Hormon Tedavisi

Hormonları Her Yaşta Optimize Etmek İçin Harvard Hekiminin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Yöntemi
Dr. Sara Gottfried ve Hormon Tedavisi’ne Övgüler “Gottfried, kadınları etkileyen ve en sık görülen fiziksel ve duygusal rahatsızlıklara ayrıntılı bir bakışla yaklaşıyor ve bu rahatsızlıkların temelinde neden bir hor- monal Yazının devamı...
395,00 TL
Havale/EFT ile: 389,08 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

15,5 cm x 23,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

450

Stok Kodu

9786050667226

Marka

Celsus Kitabevi

Dr. Sara Gottfried ve Hormon Tedavisi’ne Övgüler

“Gottfried, kadınları etkileyen ve en sık görülen fiziksel ve duygusal rahatsızlıklara ayrıntılı bir bakışla yaklaşıyor ve bu rahatsızlıkların temelinde neden bir hor- monal dengesizliğin yatıyor olduğunu açıklıyor. Öngörüsü ise basit: bir kadının hormonları uyumlu olduğunda, o kadın adeta bir güç kaynağıdır, ancak hormon- ların ayarı bozulduğunda ise o kadının hem vücudunu hem zihnini altüst eder. Bu kitabı okumak, hem eğlenceli hem bilgi verici ve Gottfried’in kadın vücuduna bakışı, uyandırıcı ve güçlendirici.”

—Spirituality and Health

Harvard Tıp Fakültesi’nden diplomasını almış güzel bir jinekolog ve yoga hocası olan Gottfried, sağlıklı yaşamın reklamını yapıyor görünüyor ve kadınları hemen bilinen reçeteli ilaçlara koşmak yerine hayat tarzı değişikliklerine giderek dep- resyon gibi problemleri çözmeye ikna edici bir şekilde yönlendiriyor. Tavsiyeleri güvenilir ve yardımcı... Değerli bir isim”

—Booklist

Hormonal sağlığa yönelik bilimsel olarak ileri ama yine de oldukça insani bir kılavuz. Bu kitabı okuyanlar ise Sara Gottfried’in öne çıkan mizah anlayışı ve dos- tane samimiyeti ile keyiflenecekler. Ve büyük olasılıkla birçokları sonuna kadar dayanmak konusundaki anlayışlı tavrı ile de heyecanlanacaklar.

—Publishers Weekly

Yorgun, stresli ve kilolu olmanın ve yaşlandıkça seks için hiçbir zaman modunda olmamanın hormonal cehennemini kabullenmek zorunda değilsiniz. Olağanüs- tü kitabında, zeki Dr. Gottfried size hormonlarınızı dengelemek ve zayıf, enerjik olmanız ve hayatı yeniden sevmeniz için etkili, takip etmesi kolay bir program veriyor. Oturmayı bırakın ve seksiliğinizi yeniden kazanın.

—JJ Virgin, diyetisyen ve fitness uzmanı, Virgin Diyeti’nin yazarı

Gottfried progesteron replasman tedavisini ve ilahi gücü aynı paragrafta – ve aynı düzeyde bilgiyle – tartışabilen, ender yetişen bir doktor. Cezbedici ve iyi araştır- ma ile yazılmış kitabı, Hormon Tedavisi, kadınlara, perimenopozal dönemden menopoza kadar bazen zorlayıcı olan süreç için mükemmel bir kaynak öneriyor.

—Dr. Daphne Miller, The Jungle Effect: A Doctor Discovers the Healthies Diets from Around the World – Why They Work and How to Bring Them Home kitabının yazarı

 

“Dr. Sara, Harvard Tıp Fakültesi mezunu, yoga öğretmeni ve tamamlayıcı tıp uz- manının en derin bir karışımı. Zeki, modern ve okuması rahat bir şekilde yazıyor! Hormonlarınız hakkında öğrenin – ne yaparlar, hayatınızı nasıl mahvedebilirler, onları nasıl harıl harıl çalıştırabilirsiniz. Bu kitabı almak için kitapçıya veya bil- gisayarınıza doğru koşun, yürümeyin – ve kız arkadaşlarınız, anneniz, kız kar- deşleriniz ve kızlarınız için daha fazlasını alın. Kurtardığınız hayat kendinizinki olabilir.”

—Dr. Hyla Cass, 8 Weeks to Vibrant Health kitabının yazarı

“Daha önce bir kitap okuyup, her sayfayı çevirdiğimde “Aman Tanrım, bu benim” diye bağırmamıştım. Hormonları idare etmenin benim yaşımdaki kadınların baş ettiği tek ve en önemli şey olduğunu düşündüğümü söylemek, abartılı olmaz. Sara Gottfried’i yalnızca okumak istemiyorum, onun benim doktorum, arkadaşım ve kardeşim olmasını istiyorum.”

—Ayelet Waldman, New York Times’ın Bad Mother:
A Chronicle of Maternal Crimes, Minor Calamities, and Occasional Moments of Grace kitabının çok satan yazarı

“Nihayet, kadınların hormonal döngüleri boyunca farklı zamanlarda neden öyle hissettikleri ile ilgili ikna edici, komik ve zekice bir açıklama ve bu konuda ne yapmak gerektiğine dair mantıklı bazı tavsiyeler. Dr.Gottfried, Dr.Weil ve Dr. Ch- ristiane Northrup’ın aşk çocuğu hormonlarla ilgili yeni muhabbetin bir parçası”

—Adair Lara, Naked, Drunk and Writing kitabının yazarı

“Hormon Tedavisi, her yerdeki kadınlar için çığır açıcı bir hormon kılavuzu – hor- monlarınızın eğlenceli, ikna edici ve komik biyografisi, neden çalışmıyorlar ve en önemlisi, hormon dengesizliği doğal olarak nasıl tedavi edilir (ve çoğu durumda doktor reçetesi olmadan). Dr. Sara Gottfried, bildiğim en çağdaş ve akıllı doktor, ayrıca yıldız-vari özelliklere sahip. Kadınlarla ilgilenmeye adanmış onlarca yıllık klinik deneyimini ve keskin zekasını, enerji düşüklüğü ve yorgunluk, cinsel istek- sizlik ve anksiyeteden kilo almaya kadar değişen farklı problemlerinizin kökenine inmek için kullandı. Bu kitap, altın değerinde.”

—Marci Shimoff, New York Times’ın çok satan Sebepsiz Mutluluk kitabının yazarı

“Hormon Tedavisi, karizmanız, aklınız ve vücudunuz için bir kılavuz. Her bölüm- de işte bu nasıl işe yaradığını gösteriyor” diye düşündüm. Daha sonra da tüm kız arkadaşlarımı aramak ve şimdi ve her daim ışıldamakla ilgili iyi haberleri vermek istedim. Gottfried, sadece iyi bir şeyler yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bilgiyi ellerimize veriyor. Yakalayın.”

—Danielle LaPorte, The Fire Starter Sessions and The Desire Map kitaplarının yazarı

 

Sağlıkla ilgili bir kitap nadiren mükemmel bir zamanlama ile gelir – doğru konu, doğru bilgi ve doğru otorite tarafından. Tıpkı Dr. Sara Gottfried tarafından yazılan kitap, Hormon Tedavisi gibi. Kadınların menopoz döneminde ve sonrasında hor- monlarıyla nasıl başa çıkabilecekleri ile ilgili çok fazla şey yazıldı ve bunların çoğu Dr.Gottfried’in sahip olduğu bilgi, eğitim ve klinik becerilere sahip kişiler tara- fından yazılmamıştı. Onun kitabı ise menopoz başlangıcıyla beraber gelen beyin, göğüs, kemikler ve kalp ile ilgili sorunların çözümüne güvenli ve etkili yaklaşım- ların tam anlamıyla entegrasyonuna sahip. Bu kitap, menopoz ile gelen zorlayıcı nörohormonal değişim sürecinde dümeni doğru tutmak konusunda günümüzün kitabıdır.

—Jeffrey Bland, PhD, Fonksiyonel Tıp Enstitüsü’nün kurucusu

“Bu harika kitap, kadınların sağlık sorunları ile ilgili izlediğimiz yaklaşımları de- ğiştiriyor. Sunulan zihin haritası ise yorgunluk, depresyon ve diğer endokrin te- melli nöropsikiyatrik semptomlardan yana sıkıntı çeken kadınlar için hormonal dengenin nasıl sağlanacağını anlamaya yönelik şaşırtıcı derecede kolay bir yol.

—Jay Lombard, DO, Balance Your Brain, Balance Your Life: 28 Days to Feeling Better Than You Ever Have kitabının yazarı

“Düşünceli, keskin, boyun eğmeyen, Dr.Sara’nın Hormon Tedavisi baştan ayağa sürekli bir sağlık için ihtiyaç duyacağınız tek kitap. Sara hormonlarınızı ve kalbi- nizi yaşamak istediğiniz hayatı yaratan ortaklara dönüştürüyor. Kadınsanız veya bir kadını tanıyorsanız, bu kitabı alın!! Yarı yoga hocası, yarı çetin ceviz bir hor- mon tedavicisi, Dr.Sara, Doğu’nun yaklaşımlarını Batı’nın ilmi ile harmanlayarak kadınların umutsuzca hak ettikleri şeyi, seksi, tatmin edici ve hep beraber süper ve hayat boyu sürecek bir hormonal tedaviyi onlara veriyor. ”

—Jamie Dougherty, diyetisyen

“Hormon cehenneminde kaç yıl acı çektim? Keşke Sara’nın bilgeliğine daha önce sahip olabilseydim. Bu kitap dünyanın kurtarılmasına yardım edecek – çünkü çoğu kadının yetenekleri hormon dengesizlikleri nedeniyle bastırılıyor ve bizi şa- hane işlerimizi yapmaktan alıkoyuyor.”

—Jennifer Louden, The Life Organizer: A Woman’s Guide to a Mindful Year kitabının yazarı

 

“Dr.Sara daha iyi hissetmek için adım atmak isteyen kadın ile özetlenmiş medikal bilgi arasındaki derin uçurumu birleştiriyor. Dr. Sara kadınların boğuştuğu temel sorunları arıyor ve önemli bir soruyu cevaplıyor “Benimle ilgili yanlış giden şey ne ve bununla ilgili ne yapabilirim? Bu kitabı yoga hocası olmak üzere eğitimlerime katılanlar için okunması zorunlu bir kitap yapıyorum.”

—Ana T Forrest,Forrest Yoga’nın kurucusu ve Şifa Çemberi kitabının yazarı

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat