BAĞIŞIKLIK -İmmün Sistem- Sizi Hayatta Tutan Gizemli Sisteme Yolculuk

BAĞIŞIKLIK -İmmün Sistem- Sizi Hayatta Tutan Gizemli Sisteme Yolculuk

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )Bağışıklık sisteminin derinliklerine ihtişamlı görsellerle dalan “Kurzgesagt – In a Nutshell” adlı YouTube popüler bilim Yazının devamı...
425,00 TL
Havale/EFT ile: 418,63 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

17 cm x 24 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

100 gr. 1. Hamur

Sayfa Sayısı

368

Stok Kodu

9786056972294

Marka

Celsus Kitabevi

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

Bağışıklık sisteminin derinliklerine ihtişamlı görsellerle dalan “Kurzgesagt – In a Nutshell” adlı YouTube popüler bilim kanalının yaratıcısı Philipp Dettmer, vücudunuzla ilgili düşünme biçiminizi sonsuza dek değiştirecek.
 
“Bağışıklık, mükemmel benzetmeler ve karmaşık fikirleri aydınlığa kavuşturan bir dehâyla insan vücudunun enfeksiyonlarla ve diğer tehditlerle savaşan devasa sistemine gerçekten zekice bir giriş.” – John Green
 
Uyandığınızda boğazınızda bir karıncalanma hissediyorsunuz. Başınız ağrıyor. Çocukları okula göndermeye hazırlanıp işe gitmek için kıyafetlerinizi giyerken biraz keyifsiz hissediyorsunuz. Bu esnada derinizin hemen altında destansı bir savaş yaşanıyor. Kapıdan dışarı adım attığınızda sızlanabilmeniz için milyonlar sizin için savaşıp ölüyor.

Ancak hiçbirimiz bir anlığına bile olsa durup düşünmüyoruz: Bağışıklık sistemimiz gerçekte nedir? 

Karmaşıklık açısından insan beyninden sonra ikinci gelen bağışıklık sistemimiz, Dünya üzerindeki yaşamın en eski ve en kritik yönlerinden birisidir. O olmadan, günler içerisinde ölürsünüz. YouTube’da en popüler bilim kanalının arkasındaki zekâ olan Philip Dettmer, Bağışıklık -İmmun Sistem- kitabında okuyucuları insan vücudunun kaleleri ve savunma alanlarında bir yolculuğa çıkarıyor. İstila, strateji, bozgun ve asil fedakârlık öyküleriyle bezenmiş giderek hiddetlenen, bizleri sarsan ve bitmek bilmeyen bir savaş hali söz konusudur. Aslında, sizler bu kitabı okurken bağışıklık sisteminiz muhtemelen vücudunuzda büyümeye başlamış bir kanser hücresini tanıdı ve ortadan kaldırdı.

Her bölüm, antikorlar ve enflamasyon gibi savunmaların yanı sıra bakteriler, alerjiler ve kanser dâhil olmak üzere bağışıklık sisteminin bir öğesini derinlemesine incelerken, Dettmer bağışıklık sisteminizi dengede tutmanın gerçekten neden önemli olduğunu, parazitlerin vücudunuzun savunmalarını nasıl atlattığını, virüslerin nasıl çalıştığını ve derinizde bir kesik oluştuğunda yaranızda neler yaşandığını gözler önüne seriyor.

Merak uyandıran renkli grafikler ve sürükleyici açıklamalarla renklendirilen Bağışıklık en karmaşık, birbirleriyle bağlantılı ve kafa karıştıran konulardan biri olan İmmünoloji’yi hayret verici bir yabancı âlemdeki merak uyandıran bir serüvene dönüştürüyor. Bağışıklık, vücudun muhtemelen en önemli ve önemi giderek artan bir sistemini ele alan, gerekli ve kayda değer şekilde eğlenceli bir hızlandırılmış ders programıdır.

***

Teknik Özellikler

ISBN: 978-605-69722-9-4 (Karton Kapak) 17 cm x 24 cm, 100 gr. 1. Hamur Kağıda Tamamı Renkli Baskı

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat