Ağrı'dan Kurtul Alan Gordon
Kronik Ağrıyı İyileştirmek için Devrim Niteliğinde Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Bir Yaklaşım

Ağrı'dan Kurtul

Ağrıyı Yeniden İşleme Tedapisi
“Kronik Ağrı’nın iyileştirme sürecini anlamak için sıra dışı ve kolay bir yaklaşım.” GABOR MATÉ Yeni araştırmalarla desteklenen, kronik ağrıyı iyileştirmek için çığır açan bir Zihin-Beden Protokolü. Kronik Yazının devamı...
245,00 TL
Havale/EFT ile: 241,33 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

13,5 cm x 21,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

224

Stok Kodu

9786259953830

Marka

Celsus Kitabevi

“Kronik Ağrı’nın iyileştirme sürecini anlamak için sıra dışı ve kolay bir yaklaşım.” GABOR MATÉ

Yeni araştırmalarla desteklenen, kronik ağrıyı iyileştirmek için çığır açan bir Zihin-Beden Protokolü.

Kronik ağrı bir salgındır. Elli milyon Amerikalı sırt ağrısı, baş ağrısı ya da tüm tedavilere direnen farklı ağrı türleri ile mücadele ediyor. Kronik ağrı ile yaşayanlara tekrar tekrar kronik ağrının tedavisi olmadığı söyleniyor.

Psikoterapist ve Los Angeles’taki Ağrı Psikolojisi Merkezi’nin kurucusu Alan Gordon, kronik ağrı yaşamaya başladığında yüksek lisans yapıyordu ve bu durum hayatını tamamen rayından çıkardı. Birden fazla doktora gitmiş ve birçok tanı konulmuş, ancak tıbbi tedavilerin hiçbiri işe yaramamıştı. Geleneksel ağrı yönetiminden hayal kırıklığına uğrayınca, kendi kronik ağrısını ortadan kaldıran ve binlerce hastasının hayatını dönüştüren bir Zihin-Beden Protokolü olan Ağrıyı Yeniden İşleme Terapisini (PRT) geliştirdi.

PRT, kronik ağrının vücuttan geliyormuş gibi hissedilmesine rağmen, çoğu durumda beyindeki yanlış ateşlenen ağrı devreleri tarafından üretildiğini gösteren sinirbilimi bilgisine dayanmaktadır. PRT, kronik ağrı döngüsünden kurtulmak için beyni yeniden düzenleyen bir psikolojik teknikler sistemidir.

Colorado-Boulder Üniversitesi yakın zamanda PRT üzerine büyük bir randomize kontrollü çalışma yürütmüştür ve sonuçlar dikkat çekicidir. Çalışmanın sonunda hastaların çoğunluğu hiç ağrısız ya da neredeyse ağrısı çok azalmış hale gelmiştir. Dahası, bu dramatik değişiklikler zaman içinde de devam etti.

“Ağrıdan Kurtul” kitabı PRT’yi okuyucularla buluşturuyor. Erişilebilir bilimi, hastalara kendi kronik ağrılarını nasıl iyileştireceklerini öğretmek için somut, adım adım bir planla birleştiriyor.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat