Yaşam Tarzı Tıbbı El Kitabı James M. Rippe

Yaşam Tarzı Tıbbı El Kitabı

Yaşam Tarzı Tıbbı Serisi • Seri Editörü: James M. Rippe
(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi ) Yaşam Tarzı Tıbbının temel önermesi, günlük alışkanlıkların hem kısa hem de uzun vadede sağlığa ve yaşam kalitesine Yazının devamı...
395,00 TL
Havale/EFT ile: 389,08 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

16 cm x 24 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

70 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

320

Stok Kodu

9786057108333

Marka

Celsus & Kios

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

Yaşam Tarzı Tıbbının temel önermesi, günlük alışkanlıkların hem kısa hem de uzun vadede sağlığa ve yaşam kalitesine derinden etkilerinin olmasıdır. Yaşam tarzı tıbbının öncüsü ve kardiyolog Dr. James Rippe tarafından yazılan bu kitap, temel yaşam tarzı faktörlerine ve bunların her yaştan kişiye nasıl reçete edileceğine dair, klinik odaklı ve kanıta dayalı bir bakış sunuyor.

Tıbbın ve sağlık hizmetleri uygulamalarının tüm seviyelerinde çalışan profesyoneller için yazılan bu kılavuz, fiziksel aktivite ve beslenmeden kilo yönetimine ve tütün ürünlerinden kaçınmaya kadar, yaşam tarzı tıbbının ana bileşenlerini özetlemektedir. Ek olarak, yaşam tarzı tıbbı ilkelerinin birçok kronik hastalık riskinin azaltılması amacıyla kullanımına ilişkin klinik yönergeleri ve uygulamaları da içermektedir. Bu kılavuz ayrıca, davranış değişikliği, demans riskini azaltmaya yönelik yaklaşımlar, bağımlılıkların tedavisi ve yaralanmaların önlenmesi hakkında da bilgi sağlamaktadır.

Bu kitap ana hatlarıyla;

  • Yaşam tarzı tıbbının kalp hastalığı, diyabet, kanser, osteoartrit, demans ve diğer birçok kronik hastalık riskini nasıl azaltabileceğini açıklar.
  • Maddeler halinde belirtilen önemli noktalar ile başlayıp, klinik uygulamaların bir listesiyle sona eren bölümler içerir.
  • Fiziksel aktivite reçete etmeye ek olarak, hastaların beslenmelerini iyileştirmelerine, gerekirse kilo vermelerine ve stresi azaltmalarına yardımcı olmak için stratejiler sağlar.
  • “Bağımlılık Tedavisi, Yaralanmaların Önlenmesi ve Beyin Sağlığının İyileştirilmesi” hakkında klinik olarak ilgili bölümler içerir.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat