Fiziksel Aktivitenin Artırılması James M. Rippe
Yaşam Tarzı Tıbbı Serisi

Fiziksel Aktivitenin Artırılması

Pratik Bir Rehber
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yalnızca beşte biri, Hastalık Kontrol Merkezleri tarafından belirlenen yönergeleri karşılayacak kadar fiziksel aktivite yapmaktadır. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlığa faydaları Yazının devamı...
355,00 TL
Havale/EFT ile: 349,68 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

15,5 cm x 23,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

222

Stok Kodu

9786259848822

Marka

Celsus & Kios

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yalnızca beşte biri, Hastalık Kontrol Merkezleri tarafından belirlenen yönergeleri karşılayacak kadar fiziksel aktivite yapmaktadır. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlığa faydaları tartışılmaz, ancak hekimlerin %40’ından azı hastalarına rutin olarak fiziksel aktivitenin önemi konusunda danışmanlık yapıyor. Fiziksel Aktivitenin Artırılması: Pratik Bir Rehber adlı bu kitap, fiziksel aktivite danışmanlığını günlük tıp uygulamalarına dahil etmeleri için tüm sağlık hizmeti uygulayıcılarına yoğun bilgiler sunmaktadır.

Yaşam Tarzı Tıbbı öncüsü ve Kardiyolog Dr. James Rippe tarafından yazılan bu kitap, hareketsizliğin kardiyovasküler hastalıklar, diyabet ve diğer birçok hastalık için diğer yaşam tarzı faktörlerinden daha güçlü bir risk faktörü olduğunu kanıtlamaktadır. Fiziksel aktivitenin kronik hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki rolü hakkında kanıta dayalı bilgiler sunmakta ve sağlık uygulayıcılarının hem kısa hem de uzun vadeli sağlık ve yaşam kalitesini artırmak için bu güçlü yöntemi reçete etmeleri için pratik stratejiler içermektedir.

Sunum Biçimi:

  • Belirli bölümler fiziksel aktivitenin kalp hastalığı, diyabet, kanser, osteoartrit, demans ve diğer birçok kronik hastalık riskini azaltmadaki rolünü açıklamaktadır.

  • Kitabın bölümleri “Anahtar Noktalar” ile başlar ve “Klinik Uygulamalar” listesiyle son bulur.

  • Yaşam biçimi hareketsiz olan bireyleri düzenli fiziksel aktiviteye teşvik etmek için stratejiler sunulmaktadır.

  • Fiziksel aktivite, sağlıklı bir vücut ağırlığının korunması, doğru beslenme uygulamalarının takip edilmesi, stresin azaltılması ve sağlık ve yaşam kalitesi üzerinde etkili olan diğer uygulamalar da dahil olmak üzere diğer yaşam tarzı tıbbı kavramları bağlamına yerleştirilmiştir.

    Her düzeydeki sağlık uygulayıcılarına yönelik olarak yazılmış bu kitap, genel tıp veya uzmanlık uygulamalarına daha fazla fiziksel aktiviteyi katmak isteyen tüm sağlık uygulayıcıları için pratik ve kanıta dayalı hazırlanmış bir kılavuzdur.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat