ACİL TIP PROSEDÜRLERİ ATLASI LATHA GANTI
(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )   Acil Tıp Prosedürleri Atlası’nın bu ikinci baskısında, okuyucularımız tarafından önerilen birkaç ek bölümle son Yazının devamı...
1.875,00 TL
Havale/EFT ile: 1.846,88 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

19.5 cm x 27,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

115 gr. Kuşe

Sayfa Sayısı

698

Stok Kodu

9786259953809

Marka

Celsus & Kios

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

 

Acil Tıp Prosedürleri Atlası’nın bu ikinci baskısında, okuyucularımız tarafından önerilen birkaç ek bölümle son derece başarılı olan ilk baskıyı genişletiyoruz. Bunlar arasında perkütan krikotirotomi, küçük pnömotoraslar için pigtail kateter yerleştirilmesi, aortun resüsitatif endovasküler balon oklüzyonu (REBOA), pulmoner emboli ve kalp gerginliğinin ultrasonla değerlendirilmesi, ventriküloperitoneal şant değerlendirmesi, oksipital sinir bloğu, sfenopalatin ganglion bloğu, iletilen enerji silahı (örn, TASER) probunun çıkarılması, yüzük çıkarma, distal falanks ampu- tasyonları için rongeur ve çok daha fazlası bulunmaktadır.ikinci baskının yaklaşık %25’ini yeni içerikler oluşturmaktadır. Okuyucularımıza faydalı geri bildirimleri ve destekleri için teşekkür ederiz.

İlk baskıda olduğu gibi, bu atlasın da deneyimli klinisyenlerin eğitim amaçlı, yeni başlayanların ise yatak başı kullanabileceği öngörülmektedir. En yaygın prosedürler, referans kolaylığı için organ sistemlerine göre gruplandırılmıştır. Her prosedür, anahtar kelimeler, uygunsa bir tanım, endikasyonlar ve kontrendikasyonlarla başlayan standart bir formatı takip eder. Bunları, genellikle belirli ekipman veya kurulumun bir fotoğrafı eşliğinde malzemeler ve ilaçlar izler. Prosedürü gerçekleştirecek adımların sırası için işaretler değil numaralar kullanılmıştır. Fotoğraflar metnin sonunda değil, ilgili bilginin geçtiği yerde yer almaktadır. Her prosedürde komplikasyonlar da listelenmektedir. Son olarak, geleneksel öğretilere ek olarak katkıda bulunanların kolektif deneyimlerinden derlenen inciler ve tuzaklar üzerine bir bölüm bulunmaktadır.

Acil tıp, doğası gereği, görsel olarak çekici ve kısa ama gerekli bilgiyi verebilen bir metne en uygun alandır. Bu nedenle, bu ikinci baskıda da prosedürleri anlatan yüksek kaliteli görsellere ağırlık verilmiştir. Tüm görseller ya işlem adımlarının gerçek fotoğrafları ya da profesyonel illüstrasyon ekibi tarafından özel olarak hazırlanan çizimlerdir.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat