Celsus'a Dair

Sağlık ve Tıp alanında yaratıcı ve vizyoner bir yayıncılık perspektifi oluşturma amacıyla kurulan yayınevimiz, adını geniş tıp çalışmalarıyla bilinen Romalı bilgin Aulus Cornelius Celsus’dan almıştır. Bu ünlü tıp bilgininin De Medicina adlı ansiklopedik eseri, medikal bilgilerin bilinen en iyi ana kaynaklarından birisi olarak tasnif edilmektedir. İlhamını Celsus’un kanonik değerinden alan yayınevimiz, sağlık ve tıp alanında yayınladığı kitaplar ile modern bir Celsus külliyatı oluşturmayı hedeflemektedir.

Celsus Kitabevi, yayıncılık serüveni boyunca insan ve hayvan sağlığını ilgilendiren pek çok konuda referans niteliği taşıyan kitaplardan, yenilikçi tedavi ve teşhis uygulamalarına varıncaya kadar birçok eserin yayın hayatına kazandırılmasına katkı sağlamak arzusundadır.

“Kitabı tamamlayan okurudur” ilkesine bağlı olan yayınevimiz, bilimsel araştırmaların yansıra doğrudan halk sağlığı için faydalı olabilecek telif ve çeviri niteliğindeki değerli çalışmaları okurlarıyla buluşturmayı amaçlamaktadır. Okur'dan gelen geribildirimleri, gerek yayınladığı kitaplara, gerekse yayınlayacağı kitaplara yansıtacaktır.

 

Celsus Kitabevi

Kapat