Obezitenin Önlenmesi ve Tedavisi James M. Rippe
Yaşam Tarzı Tıbbı Serisi

Obezitenin Önlenmesi ve Tedavisi

Pratik Bir Rehber
Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde 2,1 milyar obezite hastası olduğunu tahmin etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yaklaşık dörtte üçü aşırı kilolu veya obezdir. Obeziteye sahip bir bireyin Yazının devamı...
395,00 TL
Havale/EFT ile: 389,08 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

15,5 cm x 23,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

246

Stok Kodu

9786259848815

Marka

Celsus & Kios

Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde 2,1 milyar obezite hastası olduğunu tahmin etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yaklaşık dörtte üçü aşırı kilolu veya obezdir. Obeziteye sahip bir bireyin yaşam beklentisi ortalama on yıl azalmaktadır, ancak hekimlerin %40’ından daha azı obezitenin olumsuz sağlık sonuçları konusunda bireylere rutin olarak danışmanlık yapmaktadır. Elinizdeki kitap, sağlık hizmeti uygulayıcılarını günlük tıp uygulamalarına etkili kilo yönetimi danışmanlığını dahil etmeleri için bilgiler sunuyor.

Yaşam Tarzı Tıbbı’nın öncüsü ve Kardiyolog Dr. James Rippe ve obezite uzmanı Dr. John Foreyt tarafından yazılan bu kitap, obezite ve metabolik sonuçları hakkında kanıta dayalı tartışmalar sunmaktadır. Yaşam Tarzı Tıbbı Serisi’nin bir parçası olan bu kitap, düzenli fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenme gibi Yaşam Tarzı Tıbbı uygulamaları yoluyla obezitenin önlenmesi ve tedavisinin yanı sıra kilo yönetimine yardımcı olmak için mevcut yeni ilaçların veya bariatrik cerrahinin kullanımı hakkında kanıta dayalı bilgiler sunmaktadır.

  • Obezitenin güvenli ve etkili tedavisinde uygulayıcılara yardımcı olacak bir çerçeve ve pratik stratejiler sağlar.

  • Obezite ile kalp hastalığı, diyabet, kanser, osteoartrit ve diğer kronik rahatsızlıkların artmış riski arasındaki ilişkiyi açıklayan bilgiler içerir.

  • Kitabın bölümleri “Anahtar Noktalar” ile başlar ve “Klinik Uygulamalar” listesiyle son bulur.

    Her seviyedeki sağlık hizmeti uygulayıcıları için yazılmış olan bu pratik, kanıta dayalı obezite önleme ve tedavi kitabı, Yan Dal Uzmanları, Pratisyen Hekimler ve Beslenme Uzmanları için değerli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat