GASTRO-ARKEOLOG • Bağırsak ve Hastalıklarının Gizemlerini Keşfetmek Je

GASTRO-ARKEOLOG • Bağırsak ve Hastalıklarının Gizemlerini Keşfetmek

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )   Çölyak ve Crohn hastalığı gibi yaygın bağırsak hastalıklarını anlamak için bağırsakları evrimsel gelişim süreci Yazının devamı...
425,00 TL
Havale/EFT ile: 418,63 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

16 cm x 24 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

70 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

321

Stok Kodu

9786057108357

Marka

Celsus & Kios

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

 

Çölyak ve Crohn hastalığı gibi yaygın bağırsak hastalıklarını anlamak için bağırsakları evrimsel gelişim süreci içinde değerlendirmek gerekir. Bu kitapta bağırsak ve hastalıklarına yönelik ön plana çıkarılan yeni yaklaşım budur. İlk bölüm bağırsağın - neden ortaya çıktığı ve o zamandan beri hayvanların evrimini nasıl etkilediğine dair evrimsel hikayesini anlatmaktadır. İkinci bölüm, bağışıklığın evrimsel sürecine ve arkeolojik bir kazıda ortaya çıkan tabakaları andıran bu katmanların, bağırsakta nasıl korunduğuna odaklanmaktadır. Son bölüm olan 'Gastro-Arkeolog', ilk iki bölümü birbirine bağlamakta ayrıca bağırsak ve bağışıklık sistemini evrimsel süreçleri ile birlikte anlamanın, onları etkileyen hastalıkları anlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini vurgulamaktadır.

İçeriği açısından iddialı, ancak benzeri olmayan bir hikayeyi yeni bir bakış açısıyla anlatan kitap, okuyucuya bilgilendirici ve keyifli bir okuma sunuyor. Bağırsakların, bağışıklığın ve hastalıkların hikayesi ortaya çıktıkça, yazar okuyuculara konunun kendisinde uyandırdığı aynı merak ve heyecan duygusunu aktarabilmeyi amaçlıyor. Zor kavramlar basit ve renkli benzetmelerle açıklanmış ve ana içerik kitap boyunca bazı anekdotlar yanı sıra ilginç ve eğlenceli gerçeklerle de desteklenmiştir.

Kitap, biyoloji ve biyomedikal eğitimi alan üniversite öğrencilerinden bu alanda çalışan profesyonellere ve bağırsak hastalıklarından muzdarip olup durumları hakkında daha fazla ayrıntıya hakim olmak isteyen kişilere kadar bağırsaklara, bağışıklık sistemine ve bağırsak hastalıklarına ilgi duyan herkese hitap etmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat