Doğa Şişman Olmamızı İstiyor Dr. Richard Johnson

Doğa Şişman Olmamızı İstiyor

Neden Kilo Aldığımızın ve Bunu Nasıl Önleyebileceğimizin -Tersine Çevirebileceğimizin- Arkasındaki Şaşırtıcı Bilim
(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )   ***GENEL SAĞLIK ALANINDA 2022 NATIONAL INDIE EXCELLENCE AWARDS KİTAP ÖDÜLLERİ YARIŞMASI FİNALİSTİ*** “Son derece iyi Yazının devamı...
295,00 TL
Havale/EFT ile: 290,58 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

15,5 cm x 23,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

288

Stok Kodu

97858544624215

Marka

Celsus Kitabevi

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

 

***GENEL SAĞLIK ALANINDA 2022 NATIONAL INDIE EXCELLENCE AWARDS KİTAP ÖDÜLLERİ YARIŞMASI FİNALİSTİ***

“Son derece iyi organize edilip sunumu yapılan ve kişisel kütüphaneler, halk kütüphaneleri ve üniversite kütüphanelerinin Sağlık/Tıp koleksiyonlarına eklenmek üzere ideal olan, bu koleksiyonlarda bulunması kesinlikle önerilen bir kitap.” —Midwest Book Review

Doğa bizi açlık çekmekten korumak için vücudumuza bir “hayatta kalma düğmesi” yerleştiriyor. “Açık” konumda sıkışıp kalan bu düğme kilo alımının, kalp hastalığının ve yaygın diğer pek çok sağlık sorununun gizli kaynağı. Ama onu kapatabilirsiniz.

Dr. Richard Johnson, on yılı aşkın süredir obezitenin nedenine ilişkin yürütülen araştırmaların en ön sırasında yer almaktadır. Johnson’ın ekibinin gücünü fruktozdan alan hayatta kalma düğmesini -doğada hayvanların gerektiğinde açıp kapattıkları ancak modern diyetimiz onu sürekli “açık” konumda sabit tuttuğu için bir yağ düğmesine dönüşen metabolik yolağı-  keşfetmesi, neden kilo aldığımız hakkındaki düşünme biçimimizde devrim yarattı.

Dr. Johnson, Doğa Şişman Olmamızı İstiyor kitabında bu düğmenin hem aşırı yağ depolanmasından hem de aralarında kalp hastalığı, kanser ve demansın da yer aldığı, Batı dünyasında son derece sık görülen büyük hastalıkların birçoğundan nasıl sorumlu olduğuna dair güçlü kanıtları ayrıntılarıyla anlatıyor. Ayrıca hayatta kalma düğmesi ile gut, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, inme ve hatta bağımlılık ve DEHB gibi davranış sorunları arasındaki bağlantıyı gözler önüne seriyor. En önemlisi de okuyucuların doğaya karşı koyabilmelerine yardımcı olmak için bilime dayalı bir plan paylaşıyor.

Devam eden klinik araştırmaların yanı sıra hayvanlar aleminden, evrimden ve tarihten gelen büyüleyici gözlemlerin rehberliğinde Dr. Johnson, sizi ufuk açıcı bir soruşturma yapmaya yönlendiriyor:

  • Hayatta kalma düğmenizi kapatmak için neler yapabilirsiniz?
  • Kış uykusuna yatan ayılar, ispermeçet balinaları ve dünyanın en şişman kuşuyla ne gibi ortaklıklarımız var?
  • İnsülin direnci ve metabolik hastalığı tetikleyen neden (glikoz değil de) fruktoz?
  • Vücudumuzu kendi fruktozunu üretmek üzere tetikleyen yiyecekler
  • Tuzun ve dehidrasyonun yağ birikiminde oynadığı şaşırtıcı rol
  • Hayatta kalma düğmesi ile gut, karaciğer ve böbrek hastalıkları gibi sağlık sorunları ve hatta bağımlılık ve DEHB gibi davranış sorunları arasındaki şaşırtıcı bağlantı

Dr. Johnson yalnızca obeziteyi nasıl önleyebileceğimize ve tedavi edebileceğimize yönelik değil, aynı zamanda bu bilgileri hastalık geliştirme riskimizi azaltmak amacıyla nasıl kullanabileceğimize yönelik yeni öneriler sunuyor. Doğa şişman olmamızı istiyor ve bunun nedenini anladığımızda kilo vermek ve sağlığımızı optimal hale getirmek için ihtiyaç duyduğumuz araçları elde edebiliriz.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat