İki Dilli Beyin Albert Costa

İki Dilli Beyin

... ve bize dil bilimi hakkında ne söylüyor?
Dünya nüfusunun yarısından fazlası çift dilli; ancak birçoğumuz bu olağanüstü, karmaşık yeteneğin gerçekten nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Aynı beyinde iki dil nasıl bir arada var olur? İki dilli olmanın avantajları ve Yazının devamı...
0,00 TL
Satışta değil
 

Ürün Özellikleri

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

70 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

176

Stok Kodu

978546287624585

Marka

Celsus Kitabevi

Dünya nüfusunun yarısından fazlası çift dilli; ancak birçoğumuz bu olağanüstü, karmaşık yeteneğin gerçekten nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Aynı beyinde iki dil nasıl bir arada var olur? İki dilli olmanın avantajları ve zorlukları neler? Bir dili nasıl öğrenir ve unuturuz?
 
Türünün ilk örneği sayılabilecek bu kitapta, uzman Albert Costa dil bilimini keşfetmek için harcadığı yirmi yıllık tecrübeyi okurlarla paylaşıyor. Kanada'dan Güney Kore'ye yapılan pek çok çalışma ve örnekleri değerlendiren yazar, ilgi çekici ve bilgilendirici bu kitapta pek çok şeye bilimsel bir izah getirse de, hepimizin dil denen bu mucizeye bir kez daha hayretle yaklaşmamıza sebep oluyor.

*** 

"Dillerin beyin tarafından nasıl algılandığını araştıran bu kitap kesinlikle büyüleyici. Costa'nın çalışması, derin bir bilgi birikimi, hatırı sayılır bir merak ve sıkı bir bilimsel ruhtan oluşuyor"
-Spectator
 
"Costa'dan büyüleyici ve esprili bir rehber! Bu son derece karmaşık sayılabilecek mevzuyu yazar bilişsel nöropsikolojinin laboratuvar bulgularından, günlük yaşamdan, TV programlarından, spor ve politikadan örneklerle anlatıyor." - The Guardian
 
 
Kitap hakkında The Guardian'da yayımlanmış yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat