İyot Krizi - İyot Hakkında Bilmedikleriniz Hayatınızı Mahvedebilir Ly

İyot Krizi - İyot Hakkında Bilmedikleriniz Hayatınızı Mahvedebilir

İyot Hakkında Bilmedikleriniz Hayatınızı Mahvedebilir İyot, vücudumuzda bulunan trilyonlarca hücrenin hepsinde bulunan bir elementtir. Tiroit ve diğer hormonların üretimi için gerekli olduğu bilinen iyotun, vücuttaki diğer Yazının devamı...
250,00 TL
Havale/EFT ile: 246,25 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

13.5 cm x 20 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

65 gr. Snow White

Sayfa Sayısı

232

Stok Kodu

9786058110342

Marka

Celsus Kitabevi

İyot Hakkında Bilmedikleriniz Hayatınızı Mahvedebilir

İyot, vücudumuzda bulunan trilyonlarca hücrenin hepsinde bulunan bir elementtir. Tiroit ve diğer hormonların üretimi için gerekli olduğu bilinen iyotun, vücuttaki diğer etkilerinden (örneğin bağışıklık sisteminin düzenli çalışmasındaki etkisi, anti-mikrobik etkisi ve anti-kanser etkisi) pek bahsedilmez.

İyot eksikliğinin, meme kanseri ve diğer meme hastalıkları ile ilişkili olduğunu gösteren birçok çalışma bulunmaktadır.

Ben de bir onkolog olarak, beş yıldan fazla bir süredir hastalarıma iyot reçete ediyorum. Hastalarımdan günlük olarak benzer hikayeleri dinliyorum ve çoğunda dikkate alınması gereken düzeylerde “İyot Eksikliği” saptıyorum.

Kronik hastalık serüveninde başrol oyuncusu olan “Kronik Enflamasyon” ve çevremizde yaygın olarak bulunan “Toksik Halojenler” yüksek düzeylerde iyot eksikliğine sebep olmaktadır.

Bir gazeteci olarak Lynne Farrow, meme kanseri hakkında kendi araştırmasını yapıyor ve iyot eksikliği ile bu kadar çok kadına kanser tanısı konulması arasında göz ardı edilen önemli bir bağlantı olduğunu keşfediyor. İyotu derinlemesine araştırarak ve bizzat kendisi de kullanarak, kendi hayatını ve diğer binlerce hasta aktivistinin hayatlarını nasıl değiştirdiğini ortaya koyuyor.

Bu kitap, bu yolculuğu anlatmanın yanında, iyot hakkında herkesin anlayabileceği türden bilgiler içeriyor. Tıbbı tedavilerdeki iyot kullanımının neden gözden düştüğünü -ya da düşürüldüğünü- mercek altına alıyor. Bu kitabın can alıcı kısmı ise sözü edilen iddiaların kanıtlarını içeren çok sayıdaki vaka çalışmasıdır.

İyot Krizi: İyot Hakkında Bilmedikleriniz Hayatınızı Mahvedebilir, sadece hasta ve hasta yakınlarına değil, hekim, eczacı ve sağlık alanında çalışan herkese tavsiye edebileceğim keyi e okunacak bir kitaptır.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat