Temel Mitokondriyal Tıp Anna Gvozdjáková

Temel Mitokondriyal Tıp

Bilimsel ve teknolojik gelişime rağmen toplumdaki hastalık yükümüzün yaklaşık yüzde 90’ını Multifaktoriyal Kronik- Kompleks Hastalıklar oluşturmaktadır. Kronik Kompleks hastalıklarda ortak etyoloji Oksidatif Stres olup, Yazının devamı...
1.475,00 TL
Havale/EFT ile: 1.452,88 TL
Aynı gün kargo
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

16 x 24 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

90 gr. Kuşe

Sayfa Sayısı

462

Stok Kodu

9786593254782

Marka

Celsus Kitabevi

Bilimsel ve teknolojik gelişime rağmen toplumdaki hastalık yükümüzün yaklaşık yüzde 90’ını Multifaktoriyal Kronik- Kompleks Hastalıklar oluşturmaktadır. Kronik Kompleks hastalıklarda ortak etyoloji Oksidatif Stres olup, patogenezi hücre düzeyinde başlatan ve uzun süre gizli/latent hasara neden olan ve son aşamalarında klinik tablonun ortaya çıkmasıyla ancak anlaşılabilecek hücresel düzeyde bir zedeleyicidir.

Oksidatif stres hasarı Mitokondriyal Disfonksiyon’a yol açarak organizmada enerji (ATP) sentezini azaltmakta ve ardından değişen fonksiyonel, yapısal ve epigenetik Denge ve Adaptasyonun Bozulması’na neden olarak, iç içe geçmiş karmaşık klinik tablolar nedeniyle tanı ve tedaviyi güçleştirmektedir.

Neredeyse tüm zedeleyiciler serbest radikal üretimini arttırarak, hücre zarı, mitokondri, endoplazmik retikulum, golgi cisimciği dahil tüm membranöz yapıların hasarlanmasına ve bir dizi fonksiyon bozukluğuna neden olurlar. Yaklaşmakta olan, Kronik Hastalıklar Tsunamisi diyebileceğimiz, bu tür hastalıklarla kalıcı şekilde baş edebilmek için Etyo-patogenez, Fizyopatoloji ve Biyokimya bilgisinin tıbbi tanı ve tedavide kullanılması Kişiye Özel Bütüncül Tıp Yaklaşımının Temelidir.

Bunu yapabilmenin ilk basamaklarından biri de Mitokondriyal Tıp bilgisine sahip olmaktır. Bu amaçla sağlık profesyonelleri için Türkçeye tercümesini kazandırdığımız Temel Mitokondriyal Tıp kitabının camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Temel Mitokondriyal Tıp plus İleri Mitokondriyal Tıp 3.250,00 TL    2.925,00 TL  
Kapat