KRONİK İNFLAMASYON: Mekanizmaları ve Regülasyonu Kiyoshi Takatsu

KRONİK İNFLAMASYON: Mekanizmaları ve Regülasyonu

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi ) 720 Sayfa, 115 gr. Mat Kuşe, Ciltli (Hardcover), Tamamı Renkli Baskı Bu kitap, okuyuculara "Sessiz Katil" olarak adlandırılan "Kronik Yazının devamı...
1.775,00 TL
Havale/EFT ile: 1.748,38 TL
 

Ürün Özellikleri

Boyutlar

19.5 cm x 27.5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

115 gr. Kuşe

Sayfa Sayısı

713

Stok Kodu

9786999110335

Marka

Celsus & Kios

(Kitaba ait DEMO PDF Dosyasına Celsus Kitabevi Telegram kanalından ulaşabilirsiniz => t.me/celsuskitabevi )

720 Sayfa, 115 gr. Mat Kuşe, Ciltli (Hardcover), Tamamı Renkli Baskı

Bu kitap, okuyuculara "Sessiz Katil" olarak adlandırılan "Kronik İnflamasyon" ile ilgili son araştırmalar hakkında en güncel bilgileri vermek amacı ile hazırlandı. İnflamasyonun, kronik hale dönüştüğünde ateroskleroz, obezite, kanser ve Alzheimer hastalığı gibi çeşitli sağlık problemlerini güçlü bir şekilde teşvik edici faktör olarak hareket ettiğini biliyoruz. Kronik iltihaplanma bu nedenle "sessiz katil" olarak adlandırılır; vücudun homeostatik mekanizmasını sinsice bozar. Bütün bu ayrıntılara rağmen, kronik inflamasyonun altında yatan mekanizma hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz. Özellikle, kronik inflamasyonu neyin tetiklediğini veya hangi patolojik durumun uzamasını teşvik ettiğini tam olarak bilmiyoruz. Kronik inflamasyonun çeşitli dokuları nasıl tahrip ettiği veya bireyleri nasıl birçok farklı hastalığa yatkın hale getirdiği konusunda da net bir bilgimiz olmadığı gibi tedavisinde de etkin bir silahımız ne yazık ki henüz yok.

 

2010 yılından bu yana, Japonya'da kronik inflamasyonun altında yatan mekanizmaları açıklığa kavuşturmayı amaçlayan ve süregelen iki büyük araştırma programı (CREST ve PRESTO) için mükemmel bir akademik geçmişe sahip, farklı disiplinlerden gelen araştırmacılar seçildi. Bu kitap, kronik inflamasyonla ilgili belirsizliklere cevap vermek için sarf edilen çabaların bir özetidir. Her bölümde, CREST veya PRESTO çalışmalarında görev alan araştırmacılar, kronik inflamasyonun altında yatan indüksiyon, ilerleme veya çözülme mekanizmalarına ilişkin orijinal çalışmalar özetlenmektedir. Kronik inflamasyonun en çok odaklanılan boyutu ise moleküler yönüdür. Bu nedenle kitap, kronik inflamasyonun moleküler anlayışında kaydedilen en son aşamayı okurları ile paylaşmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
KRONİK İNFLAMASYON: Mekanizmaları ve
Regülasyonu plus HORMESİS – Tıbbi Paradigmada Bir Devrim 2.170,00 TL    1.953,00 TL  
Kapat